Fotoğraf Tayfası 13 Eylül 2008 tarihinde bir grup fotoğraf severin bir araya gelerek oluşturdukları bir fotoğraf kulübüdür.

2007 yılı ilk aylarından başlayarak çeşitli fotoğraf sitelerinde sanal ortamlarda fotoğraf paylaşırken başlayan bu dostluk çeşitli etkinlikler sırasında gelişen dostluk Bandırma – Gönen – Erdek bölgesine yapılan bir gece konaklamalı fotoğraf  gezisi sırasında daha da gelişmiş ve Fotoğraf Tayfası kuruluşunun ilk tohumları atılmıştır. Zaman içerisinde alt yapısı geliştirilmiş ve o günlerde grubun içinde bulunduğu fotoğraf paylaşım sitesinin yapısındaki bozulmanın etkisiyle Fotoğraf Tayfası’nın kurulmasına hızlı bir şekilde başlamıştır.

ilk yıllarda mümkün olduğunca organize şekilde planlanan çeşitli fotoğraf gezileri ve eğitim etkinlikleri ile oluşumunu geliştirmeye çalıştığımız Fotoğraf Tayfası grubumuz 2011 yılın Eylül ayında içerisinde gerek 50 kişilik tam donanımlı eğitim salonu gerekse her türlü ışık ekipmanına sahip stüdyosu bulunan  kulüp yerine kavuşmuştur. O günden bugüne General Necmi Öktem Sokak Nilüfer Apt. No:16 Daire:1 Erenköy/Kadıköy'de bulunan kendi yerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

‘’ Fotoğraf Tayfası ; Fotoğrafçılık Amaçlı Eğitim , Etkinlik ve Fotoğraf Paylaşımı için oluşturulmuş kişisel hiç bir maddi çıkar gözetilmeksizin kulüp üyelerinin masrafları paylaşmaları ile yaşayan bir fotoğraf sever grubudur . ‘’ sloganıyla her geçen gün üye sayısı büyüyerek amatör fotoğraf severlerin fotoğrafçılık bilgisini geliştirmeye ve çeşitli etkinliklerle çeşitli sosyoekonomik çevrelerden gelen ve farklı eğitim seviyelerindeki bu kişiler arasında fotoğrafı bir bağ olarak kullanarak daha kaliteli bir yaşam tarzı oluşturarak hep beraber daha mutlu yaşamanın yolunu açmaktadır.

GERİ DÖN